Проект «5 вершин 2016» презентували у міській раді хмельницькі альпіністи
Четвер, 25 лютого 2016, 18:00

 

Молода спортивна команда у складі Миколи Колосовського, Наталії Мостової і В’ячеслава Мурави мають намір цьогоріч підкорити п’ять гірських вершин Паміру та Тянь-Шаню, що в Середній Азії, висотою понад 7000 метрів за короткий сезон сходжень у високих горах - 50 днів. Молодіжний та спортивний проект, бажання молоді займатися таким екстремальним видом спорту та розвиватися підтримала міська влада. У підтримці молодих спортсменів в інформаційному плані для залучення спонсорів під час прес-конференції, яка відбулася у зеленій залі міської ради з нагоди презентації проекту, запевнила керуючий справами виконавчого комітету Юлія Сабій.
alt
Хмельницьких альпіністів представникам місцевих засобів масової інформації представив начальник управління молоді та спорту міської ради Сергій Ремез. Він, зокрема, зазначив: «Молоді люди представляють обласну Федерацію скелелазання та альпінізму. Вони спланували проект, який на сьогодні ніхто в Україні ще не здійснював – це сходження на п’ять вершин Паміру і Тянь-Шаню висотою понад 7000 метрів за короткий сезон. Управління молоді та спорту міської ради підтримує такий проект та ініціативу молоді міста».
alt
Про складові екстраординарного проекту «5 вершин 2016» розповів керівник групи Микола Колосовський:
«Це масштабна експедиція, але ми не ставили перед собою мету – досягти рекордних результатів. Нашою ціллю була, перш за все, популяризація здорового способу життя, активних видів відпочинку і спорту в цілому. Ми хочемо показати цей шлях багатьом молодим людям нашого міста Хмельницького, аби вони також долучалися до здорового способу життя.
У Європі та світі все більшої популярності набуває високогірна програма «Сніжний барс». Це неофіційне звання у альпінізмі, яке виборюють сміливці, яким вдається піднятись на найвищі вершини Паміру та Тянь-Шаню. На досягнення мети вони витрачають від трьох до п'яти років. Та нашою задачею є здійснення п'яти сходжень за один сезон.
Це елітний клас альпінізму і він є дуже важким, адже надзвичайно малий вміст кисню у повітрі, надзвичайно важкі метеорологічні умови - штормові вітри, наднизькі температури, різкі зміни погоди», - додав Микола Колосовський. – Для втілення цього проекту в життя та максимально хорошої фізичної форми ми разом розробили спеціальну систему тренувань, якою займатимемося до моменту сходження, до червня».
 
Микола Колосовський також повідомив, що мінімальна сума, яка необхідна команді для втілення проекту – п’ять тисяч доларів, більша частина якої буде витрачена на транспортні потреби. Адже під час проекту хмельничани запланували подолати 36 000 м загальної висоти, дві гірські системи, що розташовані на кордоні чотирьох країн, літати трьома літаками та трьома гелікоптерами, використати багато видів наземного транспорту, подолати перевали, стрімкі гірські тропи, переправи через бурхливі ріки, а також численні льодовики, снігові гребні та скельні стіни. Молоді альпіністи впевнені, що цей проект їм вдасться реалізувати і це буде досягнення не лише для хмельничан, а й для України.
Загалом на реалізацію проекту їм необхідно два місяці, але спортсмени будуть намагатися подолати вершини максимум за 45-50 днів.
alt
Команда альпініств розповідає: «Наш маршрут починається у східному місті Ош, з якого беруть початок усі експедиції, що прямують на пік Ібн Сіно (більше відомий як пік Леніна), мабуть найвідоміший у світі семитисячник. Там ми пробудемо більше двох тижнів, здобуваючи акліматизацію і звикаючи до важких умов високогір'я. Після цього ми вирушаємо на південь, до спекотного Таджикістану, де на нас чекає відразу два сходження на найвищий пік Паміру Ісмаїла Сомоні (Коммунізму) та пік Є. Корженевської. Обидва велетні знаходяться обабіч міжнародного альп-табору, у який нас доставить гелікоптер з аеродрому Джиргіталь. По завершені цього етапу на нас чекає найдовший трансфер у нашій подорожі до аналогічного аеродрому, але на цей раз вже в Кіргізії у передгір'ї Тянь-Шаню. Через незручний графік зворотнього гелікоптера не буде, тому ми вирушаємо пішки. Десятки кілометрів через перевали і льодовики назад до цивілізації. Тоді знову кілометри доріг через кордон до Оша. Літак до Бішкека і автобус вздовж берегів озера Іссик-Куль. Переліт в альп-табір на льодовику Південний Інильчек. І два завершуючі сходження на пік Хан Тенгрі і Пік Перемоги».
alt
 
До цього часу виконати подібне вдалося лише шести закордонним альпіністам.
 
«Прийшов час і українцям показати, що ми можемо вирішувати надскладні задачі. Сучасна техніка і спорядження дозволяє виконувати сходження у швидкому альпійському стилі, що сильно підвищує шанси на успіх. Отже, залишається зібрати необхідні кошти, для здійснення численних трансферів і нарощувати темпи тренувань» - сказав на завершення прес-конференції Микола Колосовський.
Команда має власні заощадження та деяку спонсорську допомогу, але цього для реалізації проекту недостатньо.
Незабаром за адресою: 5 summit.com.ua запрацює сайт проекту, на якому будуть розміщені банківські реквізити для охочих допомогти коштами в реалізації проекту "5 вершин 2016". 
altalt
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02