Developed by JoomVision.com
від 14.06.2012 року № 486 "Про стан виконання генерального плану міста"
Четвер, 21 червня 2012, 17:52

Україна
Хмельницька міська рада
Виконавчий комітет
РІШЕННЯ
від 14.06.2012 року № 486

Про стан виконання генерального плану міста

Заслухавши інформацію заступника міського голови І.Прокопця про стан виконання генерального плану міста, виконавчий комітет міської ради відмічає, що розвиток та забудова міста Хмельницького проводиться на основі генерального плану з урахуванням раціонального використання території та комплексної забудови міста.

Генеральний план міста Хмельницького був затверджений рішенням дев'ятнадцятої сесії Хмельницької міської ради №4 від 06.08.2008 р. Положення генерального плану міста були враховані під час розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Хмельницького, затвердженого рішенням двадцять другої сесії Хмельницької міської ради №1 від 17.12.2008 р. На основі генерального плану міста розроблено План зонування території міста Хмельницького, який було затверджено рішенням п’ятої сесії Хмельницької міської ради №25 від 30.03.2011р. Згідно із постановою Верховної Ради України від 12.05.2011 р. №3349-VI територія міста збільшились на 681,0 га, і складає тепер 9305,0 га.

За період 2008-2011 років за рахунок усіх джерел фінансування введено в експлуатацію 549,8 тис. кв.м загальної площі житла, що відповідає завданням генерального плану міста. Розпочинається будівництво доступного житла на земельних ділянках загальною площею 1,74 га у мікрорайоні Озерна, забудовником якого є, визначена на конкурентних засадах, Асоціація “Регіональне будівництво Хмельниччини”. Ведеться забудова на вільних землях північної частини міста в районі вулиць Старокостянтинівське шосе – Панаса Мирного. Проводиться реконструкція комунальних територій по вул. Львівське шосе, прс. Миру - вул. Трудова – вул. Старокостянтинівське шосе.

За кошти міського бюджету побудовано загальноосвітню школу №23 на 300 учнів у мікрорайоні Книжківці, протитуберкульозний диспансер з поліклінікою на 150 відвідувачів у зміну та денним стаціонаром на 35 ліжок по вул. Житецького, 22, завершено будівництво спортивного комплексу ДЮСШ №3 на вул. Прибузькій, виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво неонатального корпусу міської дитячої лікарні. Відкрито додатково 14 груп на 350 місць у дошкільних навчальних закладах.

Побудовано та проведено капітальний ремонт 374 тис. кв.м доріг, проведено капітальний ремонт шляхопроводу по вул. Трудовій. З метою розвантаження існуючих автостанцій, що здійснюють відправлення пасажирів у південні райони області, відкрито автостанцію №5 по вул. Кам’янецькій.

Для належного інженерного обладнання території міста побудовано близько 3 тис. погонних метрів водопровідних мереж та 0,6 км каналізаційних мереж, продовжується будівництво другої черги водогону від с. Чернелівка Красилівського району до м. Хмельницького: прокладено водопровід із склопластикових труб довжиною 6,8 км, побудовано самопливний колектор від перехрестя вул. Свободи – Зарічанська до житлового будинку по вул. Зарічанській, 3/2 довжиною 400 погонних метри. ПАТ “Хмельницькобленерго” веде будівництво повітряних ліній електромереж 110 кВ від підстанції “Лезневе” до підстанції “Прибузька”, від підстанції “Лезневе” до підстанції 330 кВ “Хмельницька”, від підстанції “Лезневе” до підстанції “Східна”. Побудовані нові кабельні лінії 10 кВ у мікрорайонах Дубове, Гречани, Південно-західному та центральній частині міста довжиною 2,5 км, збудовані розвантажувальні трансформаторні підстанції на вул. Південній, Залізничній, прв. Ганжі, на перехресті вул. Ватутіна – Козача..

Здійснено ряд заходів по охороні навколишнього природного середовища: замовлено робочий проект по розчистці водовідвідних каналів, розташованих у заплаві р. Південний Буг, замовлено робочий проект по капітальному ремонту та благоустрою правої притоки р. Плоскої (струмок Безіменний) від вул. Інститутської до озера у районі Хмельницького перинатального центру, проведено капітальний ремонт гідротехнічної споруди (переїзд через річку Кудрянку по вул. Папаніна) та розчищено русло р. Кудрянки. З метою вирішення проблем водних ресурсів розроблений проект будівництва гідротехнічних споруд з екологічного оздоровлення р. Плоскої.

Генеральним планом міста в перспективі передбачається освоєння територій спецпризначення, а це території, зайняті військовими частинами, територіями підприємств, що виносяться або закриваються. На сьогоднішній день за рішенням міської ради направлено клопотання до проектного інституту ДП “ДІПРОМІСТО”(м. Київ) щодо коригування та оновлення генерального плану міста зі зміною функціонального призначення територій під житлово-громадську забудову загальною площею близько 43 га.

Варто відзначити, що реалізація генерального плану міста має певні недоліки. Історико-архітектурний опорний план потребує оновлення з визначенням на місцевості охоронних зон існуючих об’єктів культурної спадщини. У генеральному плані міста не відображені питання інженерно-технічних заходів цивільного захисту на мирний час та особливий період. Відсутність детального плану центральної частини міста не дозволяє якісно та планово вести її реконструкцію. Найскладнішими у вирішенні є розв’язання питань транспортного забезпечення міста: через брак коштів не будуються нові шляхопроводи на вул. Старокостянтинівське шосе та вул. Свободи, не проводиться розширення вул. Кам’янецької, не винесена з вул. Примакова автостанція №3

Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення реалізації генерального плану міста Хмельницькому та керуючись Законами України “Про регулювання містобудівної діяльності” та „Про місцеве самоврядування в Україні” виконавчий комітет міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

1. Інформацію заступника міського голови І.Прокопця про стан виконання генерального плану міста взяти до відома.

2. Управлінню архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів (В.Дунаєвський):

2.1. до 31.10.2012 р. підготувати для внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції щодо внесення змін до генерального плану міста;

2.2. з 01.10.2012 р. вжити заходи щодо приведення історико-архітектурного опорного плану до вимог ДБН Б.2.2-3:2012 “Склад та зміст історико-архітектурного опорного плану населеного пункту”;

2.3. до 15.09.2012 р. підготувати та подати до фінансового управління кошторис витрат на розробку у генеральному плані розділу “Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони)”;

2.4. до 15.09.2012 р. підготувати та подати до фінансового управління кошторис витрат на розробку детального плану центральної частини міста;

2.5. до 30.11.2012 р. провести вибір земельної ділянки для будівництва автостанції ІІ-ІІІ класу в районі заводу “Катіон” у напрямку на м. Тернопіль;

2.6. до 01.07.2013 р. забезпечити виконання рішення 15-ої сесії міської ради №22 від 29.02.2012 р. “Про необхідність вдосконалення порядку регулювання використання та забудови територій м. Хмельницького з наступним оновленням генерального плану та коригуванням плану зонування території міста”.

3. Фінансовому управлінню (Н.Степанова) передбачити у проекті бюджету міста на 2013 рік видатки на розробку у генеральному плані розділу “Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони)” та детального плану центральної частини міста.

4. Управлінню житлово-комунального господарства (О.Шаповал) провести розрахунки, необхідні для включення до бюджету міста на 2013 рік видатків на виконання робіт з влаштування заїзних кишень на вул. Кам’янецькій в районі зупинок громадського транспорту “П’яте колесо” та “Філармонія”.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови І.Прокопця.

 

 

Перший заступник міського голови О. Вінніков

 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02