Developed by JoomVision.com
Звіт про роботу, виконану в 2016 році

Управліннями молоді та спорту, освіти, культури і туризму та іншими проводиться робота з виконання заходів реалізації програми.

До послуг мешканців міста працюють: 1 стадіон, 12 футбольних полів, 210 спортивних майданчиків, з них 38 майданчиків з тренажерним обладнанням, 17 тенісних кортів, 6 спортивних майданчиків зі штучним покриттям, 3 басейни, 79 спортивних залів, 1 льодовий майданчик, 2 легкоатлетичні манежі та 17 приватних спортивних клубів, 21 підлітковий клуб за місцем проживання, спортивно-культурний центр «Плоскирів» та центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

На виконання завдань та заходів програми щорічно виділяються кошти з міського бюджету, що дало змогу проводити  більше 1000 молодіжних  та спортивних заходів. Якщо у 2012 році використано 9,3 млн. грн., то у 2016 році 25,3 млн. грн. (за 5 років близько 100 млн. грн.).

Протягом останніх п’яти років з метою соціального становлення молоді, розвитку фізичної культури та спорту, організації змістовного дозвілля молоді та  популяризації здорового способу життя  проведено реконструкцію СК «Поділля» по вул. Проскурівській, 81 та спортивного майданчику із штучним покриттям в парку ім. І.Франка;  побудовано автоматичну систему поливу футбольного поля «Локомотив» відкрито 3 сучасних підліткових клуби за місцем проживання, спортивні майданчики зі штучним покриттям (ЗОШ №18, НВК №10, НВК №2).

Проведено капітальні ремонти:

-                     спортзалів та облаштування зовнішнього освітлення футбольного поля з встановленням освітлювальних мачт у ДЮСШ №1 на вул. Щорса, 17;

-                     спортивних залів боротьби та боксу на вул. Проскурівській, 66,

-                     приміщення шахового клубу на вул. Проскурівській, 66,

-                    підлоги в залі для фехтування на пров. Пекарському, 2,

-                     приміщення тиру на вул. Березневій, 1 у ДЮСШ №2;

-                     футбольного поля стадіону «Локомотив»  (вул. Курчатова, 90);

-                    роздягалень, трибун та приміщення тиру СКЦ “Плоскирів” по вул. Курчатова, 90;

-                    утеплення адміністративної будівлі СКЦ «Плоскирів»;

-                    7 приміщень підліткових клубів за місцем проживання.

Значна увага приділялася зміцненню матеріально-технічної бази спортивних закладів. Придбано спортивного обладнання, техніки та меблів на суму 1,1 млн. грн.

Надано фінансову допомогу спортсменам по підготовці до ХХХІ Літніх Олімпійських іграх та  фінансову допомогу спортсменам, які посіли І- ІV місце на ХХХІ Літніх Олімпійських іграх та XV Літніх Паралімпійських іграх та  тренерам, які сприяли досягненню цих результатів на суму 400 тис. грн.

Забезпечено виплату щомісячної стипендії міської ради 10 кращим спортсменам (до 70,0 тис. грн. щорічно).

            За кошти міського бюджету надано кредити двом молодим сім’ям на придбання житла на суму 460,0 тис. грн.

Значна увага міською владою і громадськими організаціями була приділена наданню соціальних послуг різним категоріям дітей та молоді. На організацію оздоровлення дітей  у 2012 році виділялось 800,0 тис.грн., у 2016 році - 1673,5 тис. грн. Близько 8 тисяч дітей пільгових категорій міста щорічно проходять оздоровлення в дитячих санаторіях та оздоровчих таборах та таборах з денним перебуванням.  Мережу таборів збережено. У 2016 працювало 14 мовних таборів при загальноосвітніх навчальних закладах .  З 2013 року ПНЗ «ДЮОК «Чайка» м. Хмельницького»  працює у чотири зміни, охоплюючи оздоровленням 1100 дітей щорічно.

Приємно зазначити, що протягом останніх років активізувалась діяльність молодіжних об’єднань. Так за ініціативи молоді проведено 3 фестивалі всеукраїнського рівня: «Республіка» (графіті), «Грін-фест» (фестиваль свободи до Дня молоді за ініціативи «Молодіжного клубу розвитку» та фестиваль сучасного танцю і екстремальних видів спорту «Джемчік»), флешмоби (створення Вишиванки, гербу міста тощо), чемпіонати КВН (по 3-4 гри щорічно в кожному чемпіонаті). Проведені молодіжні форуми, в ході яких відбуваються презентації діяльності громадських організацій, обмін досвідом та обговорення спільних проектів. Так, щороку Управління молоді та спорту надає фінансову підтримку, в середньому, 10-ти молодіжним громадським організаціям на впровадження соціальних  проектів. Крім того, щорічно молодь міста бере участь у розроблені соціальної реклами, кращі проекти розміщались на рекламних площинах міста.

 Завдяки підтримки міської влади наприкінці минулого року з метою розвитку молодіжних ініціатив громадській організації «Молодіжний клуб розвитку» надано приміщення в тимчасове безоплатне користування на 2 роки за адресою                   вул. Сковороди, 11 (гуртує навколо себе ініціативну молодь шляхом залучення громадськості для вирішення суспільно-важливих завдань). Хочеться відмітити, що завдяки активності молодих хмельничан наше місто вже не вперше приймає у себе представників найуспішнішої європейської молодіжної організації "Європейський молодіжний парламент" і стає осередком їх діяльності.

У 2016 році створено молодіжну громадську раду при управлінні, до якої ввійшли представники молодіжних громадських організацій та студентського самоврядування.

До дня молоді та міжнародного дня студента  активісти громадського руху відзначаються грамотами міської ради

Також кожного року проводяться урочисті заходи з нагоди Дня партизанської слави, Дня українського козацтва, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди Дня визволення м. Хмельницького від німецько-фашистських загарбників. Учні навчальних закладів міста беруть активну участь в міському етапі змагань всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів «Козацький гарт» та «Сокіл (Джура)»,  в міських змаганнях «Юні козаки Поділля», «Зірниця» організованим управлінням молоді та спорту спільно з управлінням освіти. В рамках вшанування  пам’яті жертв голодоморів для учнівської та студентської молоді проводяться уроки пам’яті, бесіди, лекції, виховні години: «Твій біль, Україно», «Великий Голодомор в Україні», «Крихта хліба на землю впала», «Голодомор: причини і наслідки».

Активізувалась волонтерська діяльність. Разом із зареєстрованими громадськими об’єднаннями та благодійними фондами створені волонтерські загони в кожному навчальному закладі, в установах, організаціях. З 2014 року волонтери відзначаються грамотами міської ради  .

Управління молоді та спорту плідно співпрацює з новоствореним у минулому році  громадським об’єднанням «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій». Психологи об’єднання  проводять тренінгову роботу як з учасниками бойових дій, так і з членами їх сімей.

Ще одним напрямком реалізації молодіжної політики є надання соціальних послуг окремим молодим громадянам (від 14-35 років) та молодим сім’ям Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Щороку надається, в-середньому, 10,5 тис.  послуг (соціально-педагогічних, психологічних, юридичних, інформаційних).

З 2013 року при Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працюють фахівці із соціальної роботи. Фахівцями із соціальної роботи, соціальними працівниками та психологами Центру проводиться робота з сім’ями, які потрапили у складні життєві обставини, там за згодою цих сімей ведеться їх соціальний супровід. З липня 2014 року проводиться профілактична та надається психологічна допомога переселенцям, які тимчасового проживають у нашому регіоні та психологічна підтримка юнаків, які отримали поранення у зоні АТО.

Фізичною культурою та спортом в м. Хмельницькому регулярно займаються понад 20 тис. чол., з них 6404 чол. в секціях дитячо-юнацьких спортивних шкіл, школи вищої спортивної майстерності, спортивних клубів. Відвідують заняття з фізичної культури в навчальних закладах містах 54360  учнів та студентів. Управління молоді та спорту щорічно проводить понад 120 міських спортивно-масових заходів. Поряд з тим проводяться чемпіонати міста з видів спорту, які культивуються в м. Хмельницькому. Стало традицією проводити в місті відкриті міські змагання з шахів пам’яті А.С. Сургунда, всеукраїнський турнір з вільної боротьби "Олімпійські надії", відкриті міські змагання з тенісу "Зірки Поділля", велогонку “Тур братів Стародубів”,  відкритий міський турнір з боксу пам’яті Є. Кужельного та міські змагання з футболу серед учнів ЗОШ на призи міської ради до дня міста.

Для залучення дітей, учнівської молоді до регулярних занять фізичною культурою і спортом  щорічно проводяться міські змагання з футболу на призи клубу “Шкіряний м’яч”, з шахів “Біла тура”, першості міста з видів спорту, які культивуються в 15 дитячо-юнацьких спортивних школах та спортивних клубах.

За рахунок удосконалення роботи дитячо-юнацьких спортивних закладів, відкриття у них нових відділень (художньої гімнастики, тхеквондо, регбі, фехтування, веслування на байдарках і каное, футзалу) середньорічна кількість учнів, які займаються в ДЮСШ, збільшилась з 1689 у 2012 році до 1849 у 2016році.

Управління освіти Хмельницької міської ради надає безкоштовно спортивні споруди середніх навчальних закладів для проведення занять дітей, які займаються в дитячо-юнацьких спортивних школах та спортивних клубах міста.

Управлінням молоді та спорту спільно з центром „Інваспорт”, при якому функціонує дитячо-юнацька спортивна школа та навчається  350 дітей, щорічно проводиться міська спартакіада для дітей-інвалідів „Повір у себе” та окремі фізкультурно-спортивні заходи.

До складу збірних команд України входять понад 50 спортсменів міста. Спортсмени міста гідно представляють місто на міжнародній арені. На Перших Європейських іграх в Баку (2015 рік)  Аліна  Махиня виборола золото  з вільної боротьби. На чемпіонаті світу 2015 року з вільної  боротьби, який проходив у м. Лас-Вегас  у ваговій категорії 97 кг бронзова нагорода у Павла Олійника. Янчук Дмитро на ХХХІ Літніх Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро виборов бронзову нагороду у каное-двійці на дистанції 1000 метрів,  Грищун Інна виборола четверте місце у байдарці-двійці та байдарці-четвірці на 500 метрів, також четверте місце виборов Алтухов Павло у каное-одиночці на дистанції 1000 метрів. Переможцем XV Паралімпійських ігор став Антонюк Володимир у змаганнях з футболу, а Гуранська Тетяна зайняла почесне четверте місце у змаганнях з волейболу.

Регбійна команда “Поділля” приймає участь та постійно вдало виступає у чемпіонаті України з регбі-7 та регбі-15.  Жіноча гандбольна команда “Хмельничанка” приймає участь у вищій лізі чемпіонату України з гандболу.  Команда “Новатор” приймає участь в чемпіонаті України з волейболу в суперлізі, розпочала участь жіноча волейбольна команда “Новатор” у вищій лізі та чоловіча волейбольна команда “Новатор 2-Прикордонник” у вищій лізі чемпіонату України з волейболу. Розпочала виступи футбольна команда “Поділля” у чемпіонаті України з футболу  серед команд другої ліги ПФЛ України.

В чемпіонаті України з футболу, баскетболу серед юнаків виступають команди дитячо-юнацької спортивної школи та дитячо-юнацького футбольного клубу «Поділля». Проводиться регулярний чемпіонат міста з хокею з шайбою.

 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02