Аналіз впливу регуляторного акта Про внесення доповнень до Порядку участі замовників у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Хмельницького
Вівторок, 21 травня 2013, 11:03

Аналіз впливу регуляторного акта

 

Про внесення доповнень до Порядку участі замовників у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Хмельницького

Опис проблеми

Порядок участі замовників у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Хмельницького, затверджено рішенням двадцять другої сесії міської ради від 17.12.2008 р. №23 із змінами, внесеними рішенням двадцять третьої сесії міської ради від 04.02.2009р. №34, рішенням двадцять восьмої сесії міської ради від 23.09.2009р. №55, рішенням сьомої сесії міської ради від 15.06.2011р. №22.

У зв’язку із кризовими явищами в економіці будівництво житлових багатоквартирних будинків проводиться уповільненими темпами. Однією із причин є значне подорожчання будівельних матеріалів та інших витрат, у тому числі витрати забудовників на знесення індивідуальних житлових будинків, розташованих на земельній ділянці, наданій під будівництво будинку, шляхом відшкодування вартості або купівлі цих будинків, приватизованих земельних ділянок, зелених насаджень. У деяких випадках такі витрати складають значний відсоток від коштороисної вартості будівництва, що призводить до значного подорожчання вартості будівництва житла.

Мета та завдання регулювання

Зменшення вартості будівництва багатоквартирних житлових будинків.

Альтернативи

1.Збереження існуючого Порядку не дасть можливості зменшити вартість будівництва багатоквартирних житлових будинків.

Механізми та заходи

 досягнення задекларованої мети та завдань

1. Пропонується доповнити пункт 1.7 абзацом 22 наступного змісту: „будівництва багатоквартирного житлового будинку за умови знесення індивідуальних житлових будинків, розташованих на земельній ділянці, наданій під будівництво цього будинку, шляхом відшкодування вартості або купівлі цих будинків, приватизованих земельних ділянок, зелених насаджень (у випадку, коли вартість знесення складає 4 та більше відсотків від загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта містобудування)”.

Вигоди та витрати

Громадяни та суб’єкти підприємницької діяльності не будуть нести додаткових витрат після прийняття змін до Порядку участі замовників у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Хмельницького.

Міська рада недоотримає кошти на розвиток інфраструктури, але зніження вартості будівництва житла дозволить забезпечити житлом більше мешканців міста.

Аналіз отриманих результатів

Прийняття запропонованого рішення міської ради дозволить зменшити вартість будівництва багатоквартирних житлових будинків.

ПОКАЗНИКИ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ

Показники впроваджуваності:

А) Надходження до міського бюджету від забудовників пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста у другому півріччі 2013 року, у порівнянні із другим півріччям 2012 року (статистична інформація – повторне дослідження).

Б) Кількість замовників, які у другому півріччі 2013 року надали до управління капітального будівництва департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів документи, які підтверджують знесення індивідуальних житлових будинків під час будівництва багатоквартирних житлових будинків (статистична інформація – повторне дослідження).

В) Кількість та перелік замовників, які у другому півріччі 2013 року були звільнені від пайової участі у розвитку інфрастурктури на підставі знесення індивідуальних житлових будинків під час будівництва багатоквартирних житлових будинків (статистична інформація – повторне дослідження).

Показники інформованості:

А) Джерела інформації щодо порядку розгляду питань, пов’язаних із участю замовників у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста (соціологічне опитування – базове та повторне).

Б) Поінформованість щодо порядку розгляду питань, пов’язаних із участю замовників у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста (соціологічне опитування – базове та повторне).

Показники передбачуваності:

А) Впевненість забудовників у тому, що питання, пов’язані із участю замовників із створенням та розвитком інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста розглядаються у порядку, передбаченому запропонованим рішенням (соціологічне опитування – базове та повторне).

            Цільова група:

  1. Фізичні та юридичні особи, які ведуть будівництво та уклали у 2013 році договори щодо участі у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

Термін проведення повторного дослідження: через 1 рік після набрання чинності цим регуляторним актом.

Директор департаменту архітектури,

містобудування та земельних ресурсів                                           В.Швець

 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02