Спостережна комісія тримає під особливим контролем умови утримання взятих під варту осіб
Середа, 13 січня 2016, 17:02
Сприянням у вирішенні питань реабілітації, соціальної адаптації, працевлаштування та побутового влаштування осіб, звільнених з місць позбавлення волі, покликана займатися спостережна комісія виконавчого комітету Хмельницької міської ради.
В 2015 році спостережною комісією за участю засуджених, представників слідчого ізолятора та кримінально-виконавчої інспекції було проведено 14 засідань. На них розглядалися подання слідчого ізолятора про умовно-дострокове звільнення від покарання засуджених з місць позбавлення волі та обговорювалися матеріали про застосування гуманного акту помилування. Також на засіданнях комісії розглядалися подання Хмельницького міського відділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтСУ у Хмельницькій області про умовно - дострокове звільнення від покарання засуджених.
Впродовж 2015 року спостережну комісію виконавчого комітету Хмельницької міської ради було залучено прокуратурою міста Хмельницького аби спільно із санітарно-епідеміологічною службою, управлінням охорони здоров’я та центром вторинної правової допомоги провести комплексну перевірку додержання вимог чинного законодавства у спеціальних установах органів внутрішніх справ. Її здійснювали в Ізоляторі тимчасового тримання Хмельницького міського відділу Управління внутрішніх  справ України та в спеціальному приймальнику для осіб, підданих адміністративному арешту Управління внутрішніх справ України в Хмельницькій області.
Також представниками спостережної комісії, управління охорони здоров’я, санітарно-епідеміологічної служби та центру надання вторинної правової допомоги було перевірено стан організації медико-санітарного забезпечення затриманих, взятих під варту осіб, проведення лікувально-профілактичної і протиепідемічної роботи відповідно до вимог ст. ст.5, 30, 53 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”, ч.1 ст.5, п.24 ст.10 Закону України “Про міліцію”; стан дотримання порядку щодо обов’язкового опитування затриманих та заарештованих осіб про стан їхнього здоров’я і проведення огляду при поміщенні їх до спеціальних установ та місць тримання на наявність інфекційних, шкірних захворювань, фіксацію цих даних у документах, проведення флюорографічних та лабораторних досліджень; повноту фіксації виявлених у таких громадян тілесних ушкоджень, з’ясування обставин їх отримання, результати перевірок за цими фактами та заходи реагування; якість і своєчасність надання необхідної медичної допомоги, у тому числі із залученням фахівців територіальних медичних закладів, поміщення громадян вказаної категорії до таких закладів для стаціонарного лікування; укомплектованість штату медичних працівників, наявність та обладнання медичних кімнат; організацію щоденного триразового гарячого харчування за встановленими нормами, додержання санітарних норм і стандартів води, при приготуванні їжі, зберіганні продуктів тощо.
Крім цього комісія брала участь у засіданні спостережної комісії Хмельницької обласної державної адміністрації на якому заслуховували звіт про роботу спостережної комісії виконкому Хмельницької міської ради щодо дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання у 2014-2015 роках.
Також було проведено перевірку належності санітарно-гігієнічних, побутових умов тримання жінок, неповнолітніх в Хмельницькому слідчому ізоляторі, рівня забезпечення належного харчування., організації та стану проведення санітарної обробки осіб, дезинфекції їх одягу та речей, рівня забезпечення медпрепаратами для надання невідкладної та іншої медичної допомоги. Здійснювалась і перевірка порядку прийому неповнолітніх лікарями, рівень проведення санітарно-просвітницької та правороз’яснювальної роботи.
З нагоди державних свят, особам, що перебувають під вартою, проводились тематичні лекції з метою ознайомлення осіб, що перебувають під вартою та засуджених осіб, що відбувають покарання з основними положеннями та інститутами захисту конституційних прав та свобод громадян та ознайомлення присутніх з гарантіями прав та свобод людини та громадянина, що закладені в Конституції України, повноваженнями Конституційного суду України, компетенцією Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, діяльністю Європейського суду з прав людини та надані відповіді на питання, що цікавили присутніх осіб.
Також з метою донесення до неповнолітніх осіб інформації, що стосується відбування покарання засудженими особами, та можливості допомогти у становленні на вірний шлях осіб, які перебувають на обліках у секторах кримінальної міліції у справах дітей було проведено круглий стіл на тему: “Злочинність серед неповнолітніх й методи її профілактики”. Для неповнолітніх практичним психологом Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було продемонстровано відеоролик про відбування покарання у виховних колоніях неповнолітніми особами. Представником управління молоді та спорту було ознайомлено з діяльністю спортивних клубів, гуртків, дитячо-юнацьких шкіл, які можуть відвідувати неповнолітні, про оздоровлення та путівки, якими вони можуть скористатись. Юристом Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було ознайомлено неповнолітніх з видами злочинів та покарань за їх вчинення неповнолітніми. Було ознайомлено, що з метою запобігання кримінальним правопорушенням заснований тренінг курс - “Юність і Закон”. Більше всього було наголошено неповнолітнім щодо необхідності зважувати всі свої вчинки.
Проводились і комплексні перевірки житлово-побутових умов тримання затриманих осіб в Хмельницькому слідчому ізоляторі, а саме неповнолітніх осіб та жінок. В ході перевірки було з'ясовано, що в Хмельницькому СІЗО на належному рівні здійснюється організація і стан проведення санітарної обробки осіб, дезінфекція їх одягу та речей, створено всі необхідні та належні умови для утримання осіб.
Загалом за 2015 року спостережна комісія проводила свою діяльність згідно затвердженого плану роботи, в ході якої здійснювались організація та безпосередній громадський контроль за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання, сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання, організації виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, наданні допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.
Відповідно до Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 р. №1042, на підприємства, установи, квартальні комітети, комітети самоорганізації населення направлено 130 повідомлень про звільнення з місць позбавлення волі, з кримінально-виконавчої інспекції для встановлення громадського контролю над особами, звільненими від відбування покарання та проведення виховних заходів за місцем проживання протягом невідбутої частини покарання. Повідомлень про негативну поведінку вказаних осіб по місцю проживання за 2015 рік не надходило.
Спостережна комісія проводить перевірку на предмет прибуття до обраного місця проживання осіб, звільнених з місць позбавлення волі відповідно до листів установ, де засуджені відбували покарання. У 2015 році було проведено 4 перевірки.
На виконання Положення про спостережні комісії, комісія веде облік осіб умовно-достроково звільнених від відбування покарання, щодо яких встановлений громадський контроль. У 2015 році на облік поставлено 191 особу.
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02