Виконавчий комітет погодив місцеві податки та збори для хмельничан на 2016 рік
Понеділок, 18 січня 2016, 17:37
На позачергове засідання виконавчого комітету Хмельницької міської ради було винесено 2 проекти рішення. Головуючий на виконкомі міський голова Олександр Симчишин пояснив, що необхідність позачергового зібрання виникла через те, що під час минулого засідання члени виконкому не встигли розглянути проект рішення щодо встановлення місцевих податків та зборів на 2016 рік. Внесення змін зумовлено нещодавно прийнятим Податковим кодексом.
altЗгідно із рішенням у Хмельницькому існуватимуть такі види місцевих податків: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ставки земельного податку, транспортний та єдиний податок.
Місцеві збори складатимуться із плати за паркування транспортних засобів та туристичного збору.
Начальник фінансового управління Сергій Ямчук розповів, що основні відмінності, у порівнянні із попереднім роком, зумовлені прийнятими Верховною Радою змінами до головного податкового документу. Зокрема, збори на нерухоме майно передбачають зменшення площі житлової нерухомості, за яку стягуватиметься податок. Так, у 2016 підлягають оподаткуванню квартири площею від 60 м2 (у 2015 плата стягувалась за 120). Платити доведеться і власникам житлових будинків площею більше 120 м2. Раніше оподатковувались будинки від 250. Змінилася площа, що оподатковуватиметься і для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири та житлового будинку, у тому числі їх часток) площею понад 180 м2 (250 м2 у 2015 році). Становитиме податок 1 відсоток від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (календарного) року за 1 м2. Тобто кожен «понаднормовий» квадратний метр житлової площі коштуватиме хмельничанину 13 гривень 78 копійок.alt
Власникам квартир, загальна площа яких перевищує 300 м2 та житлових будинків, загальна площа яких перевищує 500 м2 , таке житло обходитиметься у 25 тисяч гривень фіксованого податку на рік. Фізичні особи платитимуть згідно нових податків із 2017 року, а для юридичних осіб він вступає у силу уже із 1 січня цього року.
Податки, якими обкладатиметься нежитлова нерухомість та земельні ділянки залишаться на рівні минулорічних ставок.
Згідно положень Податкового кодексу зазнав змін і транспортний податок. Раніше його платниками були власники автомобілів, які використовувалися до 5 років і мали об'єм циліндрів двигуна понад 3000 см3. Відтепер платитимуть лише власники легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Тобто більше одного мільйона гривень. У міський бюджет власники таких автівок платитимуть 25 тисяч гривень на рік.
Не зазнали змін збір за місця для паркування транспортних засобів, туристичний збір та єдиний податок.
«Проаналізувавши наш проект рішення та порівнявши його із аналогічними в Україні, наші відсоткові ставки оподаткування є одними із найнижчих в країні» - зазначив головний фінансист міста.
Уже із завтрашнього дня проект рішення обговорюватимуть на засіданнях постійних депутатських комісій.
Остаточне рішення щодо встановлення місцевих податків та зборів прийматимуть депутати на черговій сесії, яка відбудеться 27 січня. До того часу ще приймаються зміни, зауваження та пропозиції. Остаточний варіант проекту буде опубліковано на сайті тільки після його затвердження міськими депутатами.
Також своїм рішенням члени виконкому підтримали виділення коштів з цільового фонду міської ради. Вони потрібні, аби делегація з Хмельницького, на чолі з секретарем міської ради Михайлом Криваком, відвідала місто-побратим Старобільськ. 22 січня місто святкуватиме свій день народження. До Луганської області поїде і гуманітарний вантаж.
alt
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02