Водохреще – із богослужінням, пірнанням в ополонку та піснями
Вівторок, 19 січня 2016, 18:47

altСьогодні, 19 січня, весь православний світ святкує одне з найбільших свят - Хрещення Господнє. Саме цього дня, за традицією, відбувається освячення води та масові купання в ополонці. Вважається, що це дарує вірянам не лише здоров'я, але й Боже благословення. Хмельничани на Водохреще купалися у різних частинах міста. Проте найбільша ополонка була на правому березі Південного Бугу, в районі спортивного комплексу "Спартак".

Тих, хто прийшов випробувати свою силу волі й кинути виклик холоду - сотні. Ще з ночі люди занурювалися у спеціально обладнану ополонку. 
alt
alt
Ближче ж до обіду воду освятили та провели богослужіння. 
alt
 
Далі відчайдухи пірнали уже під традиційну для українців сучасну музику - щедрівки та колядки від колективу "Ладосвіти".
 
alt
Серед поважних гостей богослужіння - міський голова Олександр Симчишин разом із колективом виконавчого комітету.
 - Вітаю хмельничан із святом Водохреща! Бажаю здоров'я всім, тим, хто вирішив зануритися у ополонку, і тим, хто цього не робив, - сказав очільник міста. - А всім українцям - благополуччя, процвітання, перемоги та миру! Ми зробили все від нас залежне, щоб хмельничанам святкувалося якомога комфортніше. Для цього обладнали дві ополонки, забезпечили роботу пунктів обігріву, можливістю випити чаю чи кави, також подбали про безпеку мешканців під час обряду.
Щоправда, сам очільник міста цього разу через проблеми із здоров'ям власній традиції зрадив і в ополонку не занурювався, а от секретар міської ради Михайло Кривак пірнув у йорданську воду вже вчетверте.
Серед тих, хто шукає здоров'я та Божу благодать у освяченій воді - і старенькі, і діти. Після обряду у всіх - море емоцій:
 - Це неможливо передати словами! Море емоцій! І зовсім не холодно!, - каже хмельничанка Тетяна, котра щойно вийшла із льодяної купелі. - Дуже добре, що цього року святкування Водохреща так гарно організовано! Тут справжнє свято!

alt

Минає година за годиною, а охочих пірнути у ополонку не меншає. Хмельничани з року в рік все більше шанують і народні, і релігійні традиції.

 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02