У День Соборності України в Хмельницькому вшанували найпалкіших патріотів сьогодення
П'ятниця, 22 січня 2016, 12:53
Саме 22-го січня 1919 року Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу.
Віковічна мрія – возз’єднати пошматоване тіло могутньої колись України-Русі ніколи не покидала волелюбних умів і сердець українського народу, що в різний час був поділений і уярмлений іноземцями.
alt          alt
Із загарбаних Російською та Австро-Угорською імперіями земель України, утворилися самостійні, незалежні, суверенні держави – Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка.
Тому, аби відзначити 97 річницю цієї події, у місті вшанували найвідданіших борців за незалежність.
alt
«Саме ця подія поклала початок чіткому усвідомленню усіх українців, що вони є нацією. Вони зрозуміли, що настав час створити свою державу. Саме Акт про об’єднання двох українських держав змусив українців по обох боках Збруча усвідомити, що настав час бути єдиним народом. І хоча після цього сталося ще чимало подій, подекуди не дуже позитивних, це стало символом того, що уже в 1991 році, коли проголошувалася незалежність України, її поборники могли послатися на цей зразок» - наголосив у вітальному слові заступник міського голови Володимир Гончарук.
Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.
Володимир Володимирович разом із керуючим справами виконавчого комітету міської ради Юлією Сабій, керівництвом області та громадськістю міста поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та загиблим під час проведення АТО.
alt
Аби вшанувати борців до меморіалу прийшли і сотні хмельничан.
Також корзини та квіти до підніжжя скульптурної композиції «Віра. Надія. Любов» поклали заступники міського голови Анатолій Нестерук та Галина Мельник, міські депутати, представники обласної влади, політичних партій, громадських організацій, духовенство та громадськість міста.
alt
Вшанували теж одного із найбільших борців за незалежність, Героя України В’ячеслава Чорновола.
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02