«Шлях до волі»
Середа, 17 лютого 2016, 15:48

Таку назву має виставка соціального плакату учнів Хмельницької дитячої художньої школи образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, яку урочисто відкрито у музеї історії міста Хмельницького.

На виставці представлено понад 40 плакатів, присвячених актуальному для всіх українців питанню війни та миру. Серед них – роботи вихованців викладачів школи Марії Барабаш, Надії Борецької, Світлани Боярчук, Марини Дударчук, Ірини Ерметової, Володимира Овчарука, Надії Сіренької. Роботи, що стосувались дитячого погляду на події Майдану – Революції Гідності, на вступ України до Європейського союзу, їхнього бачення АТО і вболівання за мир не лише в Україні, а й у всьому світі, учні школи виконували протягом 2014 – 2015 років.
alt
У дитячих творах постає вся картина дворічної давності: перші виступи на майдані студентства, де юні громадяни країни з національним прапором, неозброєні і щирі в своїх переконаннях, виступили проти диктаторського режиму, щоб мати стабільне і щасливе майбутнє. Перші озброєні юнаки й чоловіки, готові захищати свої переконання; шини і бруківка; вогонь і барикади; високий хрест на могилі загиблого на Майдані і білі ангели – чисті душі Небесної сотні, які відлітають у небуття, у пам’ять. Багато робіт також присвячені темі, пов’язаній з антитерористичною операцією, з війною на сході України проти сепаратистів і загарбників. Це і сумні картини проводів на фронт, і сцени боїв і битва кіборгів за Донецький аеропорт  і гордість за своїх, і рідкісні хвилини тиші на передовій, і радість від зустрічі з воїном в період ротації, і надзвичайно щемливі за відчуттям твори-плакати, в яких юні художники закликають берегти нашу Україну, захистити її від ворога і красномовний заклик – відозва до загарбників – «Руки геть від України!». Як і їх автори, ці плакати різні і за манерою виконання, і колористикою, а також змальованими образами, рівнем майстерності, заглиблення в тему та її розкриттям, проте всі вони щирі, безпосередні і надзвичайно патріотичні.
alt
З відкриттям виставки маленьких митців привітала заступник начальника управління культури і туризму Хмельницької міської ради Світлана Шевченко, зауваживши, що ця патріотична експозиція розпочинає цикл заходів до Дня Героїв Небесної Сотні у місті Хмельницькому та вручила грамоту від управління культури і туризму Хмельницької міської ради, якою відзначено колектив Хмельницької дитячої художньої школи образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, її директору Лідії Нікітюк.
altМистецтвознавець і член національної спілки художників України та викладач історії мистецтв школи Людмила Рожко-Павленко відмітила, що  роботам юних художників притаманні яскраві барви, які ще не потьмяніли через життєві переживання та радість від того, що майбутнє держави вони бачать у світлих кольорах, проте картини, що змальовують сцени АТО вже просякнені похмурими тонами печалі та втрат.
Музичним дарунком для юних митців стали виступи учнів та викладачів дитячої музичної школи №3. Проникливою грою на скрипці схвилював присутніх Давид Теслюк (клас викладача Наталії Ярової, концертмейстер – Валентин Катков), що виступив з твором композитора  А. Кось-Анатольського «Ой ти, дівчино, з горіха зерня».
Також зібрання могло насолодитися виступом інструментального тріо у складі Лариси Пасічник, Марії Абрамової та Віталія Дячука, що виконали «Сповідь» за авторством композитора О. Герасименко.
Юні художники усвідомлюють, що саме їм, нашим юним сучасникам, і випадає доля – ростити і плекати нашу молоду державу в мирі і злагоді, без воєн і розбрату, без зазіхання на нашу свободу і незалежність, державу, ім’я якій – Україна!

Музей історії міста запрошує хмельничан та гостей міста відвідати патріотичну експозицію

 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02