До уваги хмельничан! Спалювання сухої рослинності, опалого листя та будь-яких інших відходів на території міста категорично забороняється!
Вівторок, 14 березня 2017, 10:59

Щороку навесні, як тільки встановлюється тепла погода, частішають випадки спалювання залишків сухої рослинності, опалого листя на присадибних ділянках, горить суха трава уздовж доріг та залізничних колій і навіть на узбіччях вулиць. Випадки незаконного спалювання рослинних залишків мешканцями міста зафіксовані й у Хмельницькому.

Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста звертається як до жителів Хмельницького, так і до працівників комунальних служб, підприємств, установ, організацій із застереженням щодо категоричної заборони спалювання опалого листя, гілля, сухої рослинності,  різного роду відходів натериторії міста.
І нагадує, що порушення вимог Правил благоустрою території міста Хмельницького та природоохоронного законодавства тягнуть за собою накладення штрафів на громадян від 340 грн до 1360 грн і на посадових осіб та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності від 850 грн до 1700 грн.
Під час згоряння рослинних залишків у повітря вивільнюється дим, до складу якого входять пил, окиси азоту, важкі метали, канцерогенні сполуки. В тлійочому листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання.
В такому багатті, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря. Наприклад, під час згоряння поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини.
Збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Постійно подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо страждають люди, хворі на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти, діти та вагітні жінки.
Альтернативою спалювання опалого листя, залишків сухої рослинності є компостування. Метод компостування - безпечний спосіб переробки листя та інших органічних відходів, що не шкодить довкіллю та здоров’ю людей.
Шановні хмельничани, дбаючи про чистоту своїх господарств, не нашкодьте довкіллю та своєму здоров’ю!
 
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02