Поезія рідного краю прозвучала на конкурсі читців «Слово нації»
Вівторок, 18 квітня 2017, 18:25

 

Вперше цього року у Хмельницькому провели конкурс читців «Слово нації». Унікальність цього конкурсу полягає у тому, що декламують поезію виключно подільських авторів: або уже знаних, або початківців. Власне, саме тому в конкурсі дві номінації: виконання віршів та авторська поезія. Поділ є також за віковими категоріями, молодша  охоплює дітей віком від 10 до 13 років, друга – від 14 до 18. 
alt

alt

 
alt
Організатори конкурсу сподіваються, що захід допоможе у популяризації творчості подільських авторів та стане підтримкою для обдарованої молоді, а також гуртків художнього слова навчально-виховних закладів міста.
Керуючий справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради та ідейна натхненниця конкурсу Юлія Сабій вітальне слово розпочала з декламації вірша «Рідна мова» Дмитра Павличка.
«Я щиро дякую, що ви долучилися до першого міського конкурсу читців «Слово нації» – цей конкурс відбуватиметься щороку після Шевченківських читань. Він буде традицією міста Хмельницького, –  переконана Юлія Сабій. –  Дуже хочеться, щоб українська мова, поезія краю звучала, адже українська мова живе тільки тоді, коли живе у голосах».
alt
Журі конкурсу, під головуванням  Бондарчук Тетяни, голови Хмельницького обласного осередку об’єднання українок «Яворина» та співголови Юлії Сабій визначатиметься з переможцями впродовж тижня. Враховуватимуть творчий задум та його втілення, добір репертуару, рівень виконавської майстерності.  Звертатимуть на мовну та сценічну культуру. Для авторських віршів, крім перелічених критеріїв,  зважатимуть на ідею та зміст твору, рівень поетичної майстерності.
alt
alt
Слід зазначити, що авторські вірші дітей відзначаються глибиною змісту та темами: тут і роздуми про долю України та рідного краю, війна, мова. Наскільки вразили діти своїм поетичним словом журі буде відомо 25 квітня.
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02