Розроблено нову редакцію Статуту територіальної громади міста Хмельницького
П'ятниця, 21 квітня 2017, 09:48

 

altРозробці нового Статуту передував круглий стіл, який у травні минулого року спільно організували Хмельницька міська рада, ГО “Хмельницька ініціатива”,  Ukrainian Center for Independent Political Research та Інститут Політичної Освіти, для обговорення Статуту міста. Власне, саме тоді вирішили створити робочу групу, яка б розробила новий сучасний Статут. Очолив її заступник міського голови Володимир Гончарук. «Новий Статут відповідає вимогам сучасності, визначає та регулює такі способи комунікації з громадою як: місцевий референдум, загальні збори громадян за місцем проживання, місцеві ініціативи, громадські слухання тощо”, – зазначив Володимир Гончарук. Окрему подяку за допомогу у розробці документу висловлюють упоряднику першої редакції Статуту міста, що була прийнята ще у 1997 році, Почесному громадянину міста Хмельницького Швецю Володимиру Федоровичу. Тоді Хмельницький став першим містом України, яке ухвалило Статут територіальної громади. За 20 років назріла необхідність його вдосконалення, щоб зосередити у головному документі, за яким житиме хмельницька громада, сучасні реалії та напрацьований за цей час новий досвід.
Нова редакція Статуту складається з п’яти розділів. Найбільший за об’ємом є розділ «Організація місцевого самоврядування в місті». У ньому розписуються усі процедури, за якими може відбуватися комунікація та вплив хмельничан на органи влади.
Як стверджує один з ініціаторів розробки нового Статуту та член робочої групи Олег Черненко: “Створення цього документу може слугувати прикладом ефективної взаємодії виконавчого комітету, депутатського корпусу, місцевих та всеукраїнских громадських організацій. Саме у такому консенсусі можуть впроваджуватись реформи, – переконаний активіст. – Далі буде голосування за ці зміни депутатами міської ради, сподіваюсь, успішне, а потім найважливіший момент - прослідкувати щоб механізми, закладені у Статуті реалізовувались на практиці”.
Опісля затвердження на сесії міської ради, Статут територіальної громади міста Хмельницького у новій редакції потрібно подати на державну реєстрацію.
З повним текстом напрацьованого документу можна ознайомитись тут.
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02