Служба у справах дітей проводить профілактику негативних проявів серед молоді
Вівторок, 16 травня 2017, 14:37
Служба у справах дітей вживає заходів щодо захисту прав та інтересів дітей, профілактики правопорушень у підлітковому середовищі, запобігання негативним явищам, які сприяють вчиненню неповнолітніми правопорушень та злочинів. Значна увага приділяється дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах. Служба забезпечує захист житлових і майнових прав дітей. Постійно підвищує рівень правової культури, правових знань серед школярів, проводить лекційно-роз’яснювальну роботу серед студентської та учнівської молоді міста з питань застосування норм чинного законодавства, профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі, профілактики правопорушень, проводить профілактичні зустрічі з батьківськими колективами та учнями загальноосвітніх навчальних закладів міста.
З метою подолання дитячої бездоглядності, безпритульності, виявлення дітей, які жебракують, бродяжать, не відвідують навчальні заклади, працівники служби із залученням працівників Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та правоохоронних органів протягом січня-квітня 2017 року організували та провели 24 профілактичних рейдів ("Діти вулиці", "Вокзал", "Підліток" тощо), відвідали 124 сімей, обстежили житлово-побутові умови дітей, із батьками провели бесіди, ініціювали питання про притягнення до адміністративної відповідальності 32 батьків за неналежне виконання батьківських обов'язків.
alt
Проведено профілактичні рейди з реалізації рішення № 2 тридцять п'ятої сесії Хмельницької міської ради "Про обмеження перебування дітей без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, у закладах дозвілля, громадського харчування, розважальних закладах, на вулицях міста та інших громадських місцях м. Хмельницького" спільно із працівниками освіти, управління молоді та спорту, патрульної поліції в м. Хмельницькому (27.01.2017 р., 24.02.2017 р., 31.03.2017 р., 28.04.2017 р.). При проведенні рейду завданням служби є проведення роз’яснювально-просвітницької роботи з батьківською громадою та дітьми міста з питань правової освіти, підвищення правосвідомості підростаючого покоління, відповідальності батьків за перебування дітей без нагляду в закладах дозвілля, громадського харчування, на вулицях та інших громадських місцях м. Хмельницького.

alt

На базі навчальних закладів міста у 2017 році проведено 20 правоосвітньо-профілактичних зустрічей з дітьми щодо недопущення пропусків уроків без поважних причин, попередження злочинів і правопорушень, тютюнопаління та вживання алкоголю неповнолітніми тощо.

Протягом 2017 року працівники служби та патрульної поліції в м. Хмельницькому організували та провели 7 профілактичних рейдів, спрямованих на виявлення учнів, які під час навчального процесу перебувають в інтернет- та комп’ютерних клубах.  Адміністрації закладів роз’яснено вимоги законодавства щодо режиму роботи комп’ютерного ігрового закладу, тривалості ігрової діяльності для дітей різного віку, відповідності ігор статево-віковим психофізіологічним особливостям дітей тощо, а також надано виписки із законодавства.

Постійно проводиться взаємоінформування між службою у справах дітей, правоохоронними органами, департаментом освіти та науки щодо дітей, які не навчаються, скоїли злочин, правопорушення або затримані за вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв. З неповнолітніми та їх батьками проводяться профілактично-роз’яснювальні бесіди щодо дотримання вимог законодавства.
 
За інформацією служби у справах дітей Хмельницької міської ради
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02