Developed by JoomVision.com
Відбудеться відкриття міжнародної фотографічної резиденції, яка проходила у Хмельницькому
Середа, 28 лютого 2018, 13:51

З 16 лютого у Хмельницькому проходила міжнародна фотографічна резиденція, яку організувала арт-галерея Maslo. Під час резиденції троє відомих фотографів – Валерій Мілосердов (Україна), Маріуш Форецкі (Польща) та Олексій Шинкаренко (Білорусь) створювали нові роботи, у яких намагались відобразити різні грані життя у Хмельницькому. Проект має на меті познайомити мешканців Хмельницького з сучасною документальною фотографією через унікальний колективний портрет міста. Результати резиденції можна побачити під час підсумкової виставки, що відкриється 1-го березня в галереї Maslo.

 
Інформація про учасників: 
Валерій Мілосердов (Україна)
Працював фотокореспондентом у виданнях ««Киевские ведомости», «Дзеркало тижня», фоторедактором – «День», «Коммерсантъ-Україна», «Сегодня». Наразі – фотограф у фонді культурних ініціатив «Ізоляція». Його серія документальних фотографій «Покинуті люди» про життя шахтарів Донбасу отримала спеціальну премію журі фестивалю візуальних мистецтв Images (1995, Веве, Швейцарія). 
Маріуш Форецкі (Польща)
Фотограф-документаліст. Фіксує зміни у Польщі після 1989 року. Видавець журналу про документальну фотографію «5 klatek». Відомий репортажами з останнього дня захисту Будинку уряду в Чечні (1995), землетрусу у Вірменії (1988), президентських виборів у Білорусі (2001), чисельними фоторепортажами про життя Польщі. 
Олексій Шинкаренко (Білорусь)
Народився і живе в Мінську, Білорусь. Фотограф, куратор, дослідник. Засновник і керівник «Центру фотографії»  і Школи фотографії, лабораторії «Coloroom». Куратор Національного павільйону Білорусі на Венеційській бієнале 2015 року.  
Куратор виставки Олександр Михед стверджує: «Міжнародна фотографічна резиденція Maslo – це спроба створити колективний портрет міста Хмельницького. Це запрошення чужинців у рідний простір, намагання бути відкритими. Це – спроба не знайти відповіді, а поставити запитання. Це прагнення вилаштувати строкату мозаїку крізь оптику сучасної фотографії. І коли фотографи вдивляються в місто, містяни вдивляються в фотографію, знайомляться з тим, якою вона є».
Три майстри з трьох країн. Три пласти життя міста. Непевний туман майбуття, час теперішній і минувшина.
Валерій Мілосердов (Україна) створив фотографічне дослідження «Засоби зв’язку» про місцевих волонтерів і, ширше – про формування нових соціальних зв’язків в українському суспільстві. Маріуш Форецкі (Польща) здійснив цілу одіссею Хмельницьким, досліджуючи коліщатка міського механізму. Олексій Шинкаренко (Білорусь) занурився в історію міста, створив новий контекст фотографій 1950–1980-х років, а з ними і новий контекст для розуміння сучасності.
 
Почути про проект від самих учасників резиденції та побачити їх роботи можна буде під час урочистого відкриття виставки 1 березня о 19:00 у арт-галереї Maslo (вул. Старокостянтинівське шосе, 20/3). Діятиме виставка до 22 березня.
Вхід вільний!
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02